Ќе изгледа како нова: Еве како вашата долна облека да биде бела со помош на еден едноставен трик(видео) - Македонија Денес

Ќе изгледа како нова: Еве како вашата долна облека да биде бела со помош на еден едноставен трик(видео)

Опомена!!!

Сигурно и вам ви се случило да купите долна облека која за многу кратко време ќе ја изгуби својата боја. За среќа, постои решение за овој проблем.

Се што ви треба е ова:
– пластичен сад,
– топла (не врела) вода,
– 2 лажици сол,
– 1 лажица прашок за пециво,
– 1 лажица омекнувач.

Сите состојки се мешаат во пластичен сад и оставете ги да отстојат 15 минути во него. Доколку долната облека ви станала сива, можете да почекате и до 30 минути.

Целиот процес погледнете го во видеото:

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »