Какви кожни јакни ќе носиме оваа пролет?(галерија) - Македонија Денес

Какви кожни јакни ќе носиме оваа пролет?(галерија)

Опомена!!!

Кожната јакна е вечно парче облека во плакарот на  секоја жена.

Ако сте во потрага по нова кожна јакна, денес ќе ви ги претставиме омилените модели на светските трендсетерки.

Класичната црна кожна јакна никогаш не излегува од мода, но оваа пролет таа добива мал ” make over “. Моделите во моторџиски стил се обновени со шарени апликации, натписи и романтични цветни мотиви.

Ако не сте обожавател на цветни мотиви, многу брендови претставија модели со метални нитни и украси во рокенрол стил.

Погледнете ги најдобрите street style комбинации со кожни јакни, и какви модели носат светските трендсетерки.

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »