Како денес изгледа жената за која Анџелина Џоли сакаше да се омажи (галерија) - Македонија Денес

Како денес изгледа жената за која Анџелина Џоли сакаше да се омажи (галерија)

Опомена!!!

Анџелина Џоли со години беше љубовница на актерката Џени Шимицу во која се вљубила штом ја запознала. Денес поранешната девојка на Анџелина е во среќен брак со бренд консултантката Мишел Харпер.

Анџелина во една прилика кажала:„Тогаш да не се омажев за сопругот сигурно ќе се омажев за Џени. Се вљубив во неа во истатат секунда кога ја здогледав“.

Нивната врска траела и додека Анџелина се гледала со мажи, а дури во 2003 година јавно проговорила за бисексуланоста.

Џени била супермодел и актерка. Била заштитно лица на Calvin Klein CK1 и е првата Азијатка која на Недела на модата работела за Прада.

Глумела во филмовите Foxfire, Itty Bitty Titty Committee и Dante’s Cove. Та е во среќен брак,а нејзината венчавка беше следена од страна на сите водечки американски медиуми.

Шимицу има 50 години.

-Никогаш не се чувствував дека имам олку години, и понатаму не се чувствувам така. Не умеам да објаснам зошто од секогаш така се чувствував, но веројатно искуствата и развојот ми биле поважни од тоа да ги бројам годините“, кажала Шимицу и открила дека на нејзини 26 години луѓето ја убедувале да почне да лаже за годините поради тоа што била премногу стара за модната индустрија.

Ќерка на тато! Шајло Пит го има најопуштениот стил во Холивуд (галерија)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »