Ја открија тајната на својата исхрана: Применувајте ги овие трикови и ќе имате тенка линија како балерина! - Македонија Денес

Ја открија тајната на својата исхрана: Применувајте ги овие трикови и ќе имате тенка линија како балерина!

Опомена!!!

Секоја промена во исхраната може да предизвика големи промени кога е тежината во прашање.

Еден од овие примери се и балерините кои многу добро ја одржуваат својата линија.

Балерините ги поделија триковите кои ги користат. Не се комплицирани и може да ви користат многу!

• Млеко, јогурт и пијалоци секогаш пијат со една коцка мраз. Така успеваат малку да ги разредат калориите, а мразот е познат и по тоа дека спречува надуеност.

• Јадат хамбургери, но со многу салата. Наместо помфрит или сосови, тие нарачуваат хамбургери со повеќе домати и зелена салата.

• Тие често се одлучуваат за јапонска и кинеска кујна, затоа што се поздрави и полесни.

• Не пијат вода пред оброк или веднаш по оброкот, туку по половина час. Така успеваат да се најадат доволно. Водата им го забрзува метаболизмот и им помага при регулирање на желудочната киселина, што овозможува правилно варење.

Рецепт! Пробајте го најздравиот појадок со кој ќе ослабнете пет килограми за еден месец!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »