Изгледајте женствено во свилени здолништа(галерија) - Македонија Денес

Изгледајте женствено во свилени здолништа(галерија)

Опомена!!!

Брзиот преглед на социјалните мрежи или поглед на уличната мода открива некои од најпопуларните трендови за ова лето.

Меѓу новите трендови се и некои од старите во кои уживавме за време на студената сезона во комбинација со топли џемпери. Зборуваме за свилените здолништа.

Тие се идеални за летните денови кога температурите се високи, изгледаат елегантно и многу женствено, без оглед на начинот на кој ги стилизирате. Свилените здолништа, рамни или асиметрични парчиња ова лето се комбинираат со класични кошули, кратки топови или кошули врзани во чвор. Најдобро им одговараат на витките дами, бидејќи овој тенок материјал ги открива сите недостатоци на телото, како што е целулитот на пример. Затоа обрнете внимание кога носите свилено здолниште, како ќе го стилизирате.

Кога станува збор за чевли – апсолутно е сè дозволено. Свилените здолништа изгледаат одлично со рамни сандали, високи потпетици или во комбинација со бели патики.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »