Истражување потврди: Мажите во оваа боја им се најпривлечни на жените (фото) - Македонија Денес

Истражување потврди: Мажите во оваа боја им се најпривлечни на жените (фото)

Опомена!!!

Многумина жени ќе одбијат состанок доколку не им се допаѓа како тој маж се облекува, а ретко која ќе одбие маж  во виолетова модна комбинација, покажала неодамнешна студија.

Познато е дека мажите обрнуваат многу внимание на изгледот на жената, но и на дамите им е важно како нивниот потенцијален партнер се облекува.

боја

Истражување во кое учествувале 2000 жени покажало дека  28 % одбиле да излезат со некој кој, според нивното мислење, имал лош моден вкус.

Имено, жените прво гледаат како е облечен мажот, а потоа каква му е фризурата и какви чевли носи. Истото истражување покажало дека на жените најпривлечни им се мажите во виолетова маичка или кошула.

боја

Исто така, 25 отсто испитаници истакнале дека се обидуваат модно да го освестат нивниот партнер. Една од 20 жени признала дека ја одбира облеката на партнерот, а некои признале и дека намерно уништиле некои модни парчиња на нивниот партнер кои навистина не им се допаѓале.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »