Исчистете ги фаровите по зимско возење: Најбрзиот и најлесниот начин да ги исчистите светлата (видео) - Македонија Денес

Исчистете ги фаровите по зимско возење: Најбрзиот и најлесниот начин да ги исчистите светлата (видео)

Опомена!!!

Возачите се добро запознае со тоа колку фаровите може да се извалкаат, особено во овој период кога сите автомобили нанесуваат неверојатни количини на кал и валкан снег едни на други.

Валканите фарови не се само грда глетка, туку може да бидат и доста опасни по вас и вашите сопатници, па ви предлагаме на најбрз и најлесен начин да ги исчистите за да може сите да ве забележат во текот на возењето.

Се што ви е потребно е паста за заби (никако гел, туку паста – најдобра е онаа која содржи сода бикарбона и пероксид), четка за заби, малку топла вода и хартиена марамица или кујнски убрус.

Бонус видео:


Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »