Ибрахимовиќ е навистина ’бог’ во Манчестер-Оваа фотографија го потврдува тоа (фото) - Македонија Денес

Ибрахимовиќ е навистина ’бог’ во Манчестер-Оваа фотографија го потврдува тоа (фото)

Опомена!!!

Златан Ибрахимовиќ често себе си се нарекува „Бог“, и по се изгледа и неговите соиграчи го прифатија тоа.

Голманот на Манчестер Јунајтед Давид де Хеа сподели фотографија на Твитер на која се гледа како разговара со Ибрахимовиќ. Во описот на фотографија Шпанецот напиша: „Понекогаш ’Бог’ разговара и со обичните смртници“,

Дали Де Хеа навистина го мисли тоа или пак прави шега на сметка на Златан, навистина не можеме да знаеме. Но едно е сигурно, оваа фотоиграфија стана апсолутен хит на интернет.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »