Хороскопот открива што треба да сакате кај самите себе си! - Македонија Денес

Хороскопот открива што треба да сакате кај самите себе си!

Опомена!!!

Ако некогаш дојде денот, кога го мразите целиот свет, па и себе – сетете се на овие зборови и ќе сфатите дека ништо не е така црно и дека имате многу нешта кај себе кои треба да ги сакате.

Овен
– Начинот на кој донесувате одлуки пред да размислите за сè
– Страста која ви тече низ вените
– Вашиот изглед

Бик
– Атмосферата во вашата душа
– Вашите неодоливи облини
– Вашиот смирувачки глас кој им помага на другите да ги надминат пречките

Близнаци
– Вашата насмевка исполнета со радост
– Начинот на кој вашата личност објаснува сè, па што и да зборуваат луѓето
– Начинот на кој зборувате

Рак
– Начинот на кој секогаш им помагате на луѓето и се грижите за нив
– Вашата емпатија
– Начинот на кој ќе ја прелажете онаа мала прекрасна солза во себе

Лав
– Вашата гордост во моменти кога ви е најтешко
– Вашата самодоверба
– Она прекрасно топло чувство кога копнеете за некој или нешто

Девица
– Начинот на кој мислите премногу за сè
– Начинот на кој ги решавате проблемите
– Вашата постојана глад за знаење

Вага
– Начинот на кој ги решавате сите проблеми
– Вашата неодлучност која понекогаш е корисна
– Впечатокот кој го оставате на луѓето во вашата околина

Шкорпија
– Вашата интензивност
– Вашата глад за љубов и внимание
– Начинот на кој срцето ви чука кога мислите на нешто што ве прави среќни

Стрелец
– Вашите несовршености кои ве прават прекрасни
– Вашето чувство за хумор
– Тоа што секогаш сте желни да пробате нешто ново

Јарец
– Начинот на кој вашите очи се шират кога ќе слушате за нешто што ве интересира
– Тоа што луѓето во вас гледаат како на идол
– Вашиот изглед

Водолија
– Вашата уникатност
– Тоа што се чувствувате сигурно кога сте опкружени со саканите луѓе
– Возбудата која ја чувствувате кога создавате нешто

Риби
– Начинот на кој вашите мисли понекогаш лутаат
– Вашата старомодна душа
– Совети со кои им помагате на многумина

Астро предупредување: Хороскопски знаци кои ќе ве остават веднаш, штом се појави некој подобар!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »