Готов за помалку од 5 минути: Оваа чоколадна фантазија ќе ве освои со вкусот!(видео) - Македонија Денес

Готов за помалку од 5 минути: Оваа чоколадна фантазија ќе ве освои со вкусот!(видео)

Опомена!!!

Иако за некои слатки задоволства понекогаш е потребно многу време, сепак ние за денес ви подготвивме еден прекрасен рецепт.

Многу брзо се подготвува, така што ќе посакате да го правите секој ден. Неговиот фантастичен вкус ќе ве освои за сите времиња.

Оваа чоколадна фантазија не се пече во рерна, туку се јаде директно од чаша.

Состојки:
една четвртина чаша млеко
три лажички нутела или некој друг крем
три лажички какао
едно јајце
три лажички шеќер
лажица сода бикарбона
една четвртина шолја брашно

Подготовка:
Во длабок сад измешајте ги сите состојки, ставате ги во чаша која е добра за загревање во микробранова, ставете ја во неа и за 90 секунди ќе имате готов колач.

Кога ќе откриете што им се случува на шпагетите кога ќе ги ставите во калап за мафини, веднаш ќе го зготвите истото (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »