Ѓоковиќ започна со подготовки и му прати порака на Усеин Болт- Јамајканецот веднаш му одговори (фото) - Македонија Денес

Ѓоковиќ започна со подготовки и му прати порака на Усеин Болт- Јамајканецот веднаш му одговори (фото)

Опомена!!!

Ѓоковиќ порано ја заврши сезоната поради повреда на лактот која го мачеше долго време, а фановите со жалење го прифатија фактот што својот идол нема да го гледаат на УС Опен, но и до почетокот на наредната сезона.

За сето ова време, Новак беше на терапии, помина време со своето семејство, одмараше, но дојде време да започне повторно со тренажен процес за да се врати во форма. Како што и самиот најавуваше, Ѓоковиќ би требало на почетокот на јануари да се врати на терен, а за тоа време за своите активности, фановите ги известува преку друштвените мрежи.

„Толку сум брз на стазата што ми е потребен падобранец“, стои во описот на фотографијата  под која има многу коментари за поддршка и желба на фановите да го видат стариот Ноле. На фотографијата беше означен и Усеин Болт, кој во коментар одговори со молњи кои се негов заштитен знак.

Новак Ѓоковиќ е вистински патриот- Погледнете како славниот тенисер танцува на Ужичко оро (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »