Ги чисти бактериите од устата, го отстранува лошиот здив: Овој рецепт вреди да го запишете! - Македонија Денес

Ги чисти бактериите од устата, го отстранува лошиот здив: Овој рецепт вреди да го запишете!

Опомена!!!

Лошиот здив е навистина непријатен проблем,  со кој никој не сака да се соочи.

За да ја спречите оваа појава, од клучно значење е редовно да ги миете забите два пати на ден, да ја плакнете устата и да водите сметка да немате ниту еден расипан заб.

Ако не сте љубител на производи и вода за плакнење на устата, ви препорачуваме сосема природно решение, кое ќе ги отстрани сите бактерии од устата, ќе ги исчисти и на тој начин ќе ја спречи појавата на лош здив.

Состојки: една чаша млака вода, 2 лимони, лажичка мед и половина лажичка цимет.

Подготовка: Измешајте ги циметот и медот, а потоа во оваа смеса, исцедете сок од лимон. Потоа додадете една чаша вода.

Сето ова се меша, со смесата исплакнете ја устата, малку задржете ја па плукнете ја.

Ќе добиете чувство на свежина во устата!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »