Финансиски извештај на Белата куќа: Еве колку вреди имотот на сопругот на Иванка Трамп - Македонија Денес

Финансиски извештај на Белата куќа: Еве колку вреди имотот на сопругот на Иванка Трамп

Опомена!!!

Финансиски извештај, кој го објавила Белата куќа, покажува дека со текот на годините пораснале и богатството, но и долговите на специјалниот советник на Беелата куќа, зетот на американскиот претседател Доналд Трамп, Џаред Кушнер.

Белата куќа

Извештаите, кои во понеделникот ги објавила Белата куќа за Кушнер и неговата сопруга Иванка, ќерката на Трамп, покажуваат дека Кушнер поседува имот во вредност од најмалку 181 милиони долари.

Белата куќа

Според претходно објавениот извештај, во април 2017, Кушенр имал имот во вредност од најмалку 140 милиони долари, пренесе АП.

Белата куќа ги објави извештаите за Кушнер и Иванка Трамп во време кога вниманието на светските медиуми се насочени на самитот на лидерите на САД и Северна Кореа,Доналд Трамп и Ким Џонг Ун во Сингапур.

Белата куќа

Портпаролот на сопружниците кажал дека извештаите покажуваат и имот и долгови, кои нее се смениле многу во изминатата година, и нагласил дека Кушнер и Трамп во целост постапувале во склад со федералните етички правила, пренесе АП.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »