Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која ги топи килограмите! - Македонија Денес

Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која ги топи килограмите!

Опомена!!!

Едноставна и помалку строга медицинска диета за само еден месец ги топи вишокот на килограми кои ве мачат подолго време!

Трае еден месец, а менито е едноставно: секој ден, по цел ден се јаде само онаа храна која е наведена за денот во листата.

Менито е направено за 11 дена, со тоа што по првата примена треба да се повтори уште два пати, така што диетата трае вкупно 33 дена.

За подобар резултат, потребно е да се јаде само до шест часот попладне, потоа ништо повеќе. За време на диетата можете да пиете чај и / или кафе без ограничување на количини, засладени со вештачки засладувач, но најдобро е да се пие обична вода.

Мени за 11 дена
Ден 1 – варен зеленчук: суров или варен без масло (морков, зелка, зелје, домат)
Ден 2 – варено месо (колбаси или телешко)
Ден 3 – варени компири
Ден 4 – јогурт
Ден 5 – варени јајца (најмногу 9)
Ден 6 – овошје (мешано)
Ден 7 – супа од кеса
Ден 8 – варено месо
Ден 9 – варен ориз
Ден 10 – овошје (мешано)
Ден 11 – варен компир + јогурт

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »