Евтини и брзи! Трикови за бујни гради! - Македонија Денес

Евтини и брзи! Трикови за бујни гради!

Опомена!!!

Бујните и негувани гради се сон на секоја жена, но ни тие не се имуни на стареењето и затоа треба правилно да се негуваат.

Брчките и стареењето не влијаат само на кожата на лицето и вратот, на нив не се имуни ниту градите. Кожата во делот на вратот и деколтето е чувствителна, но постојат неколку трикови со кои можете да ја задржите нивната виталност и да му пркосите на стареењето.

Соодветниот градник е најдобра поддршка и е многу важен во борбата против стареењето. Ако градите немаат добра поддршка тогаш кожата се опушта, пука, се создаваат стрии и брчки, како и вишок кожа.

Освен градникот, многу е важно да се обрне внимание и на козметичките производи кои ги користите, како и храната која ја консумирате.

Потрудете се кремите кои ги користите за нега на градите да содржат ретинол А кој го стимулира производството на колаген и ќе го спречи стареењето на кожата. Во комбинација со алое вера, која помага кожата да биде затегната, вашите гради ќе бидат поцврсти а кожата позатегната.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »