Евровизиско лобирање: Ќе се изненадите на која балканска држава Енрике Иглесијас и даде поддршка (видео) - Македонија Денес

Евровизиско лобирање: Ќе се изненадите на која балканска држава Енрике Иглесијас и даде поддршка (видео)

Опомена!!!
Шпанскиот пејач Енрике Иглеасијас испрати порака за поддршка на црногорскиот претставник за Песма на Евровизија, Славко Калезиќ.

MTV пренесе, дека Калезиќ на својот профил на Фејсбук објави снимка каде Иглесијас по пат на видео порака му посакува среќа на црногорскот претставник.

„Чао Славко, Енрике е. Знам дека се натпреваруваш на Евровизија па ти посакувам многу среќа во претставувањето на Црна Гора. Прегратки, многу среќа и држи се“, порача Шпанецот.

Славко напиша дека останал без зборови, се заблагодари на Енрике и му порача дека го сака. Во полуфиналето Црногорецот ќе ја претстави Црна Гора, со песната „Space“.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »