Еве го трикот: Како хулахопките да ви траат цела сезона - Македонија Денес

Еве го трикот: Како хулахопките да ви траат цела сезона

Опомена!!!

Хулахопките и  еластичните хеланки се секојдневие на секој жена. Но често пати се случува по излегувањето да забележите дупче настанато поради острите нокти или пак едноставно сте се „закачиле“ од нешто и тоа умее  и тоа како да ни стане проблем.

carapa-pocepana-carapa-najlon-carapa-foto-profimedia-1444557051-759617-622x326

Сепак со помош на овој едноставен трик можете да направите хулахопките да ви траат барем три пати подолго.

Се што треба да сторите е:

1. Новите хулахопки натопете ги во вода и добро процедете ги.

2. Ставете ги во пластична кеса и оставете ги во фрижидер преку ноќ.

3. Утредента извадете ги и оставете ги на собна температура.

На сите хулахопки потребно е да го направите трикот само еднаш. Потоа, големи се шансите дека ќе ги износите цела сезона без проблем.

pixel.mk-moden-trik-stop-za-kinenjeto-hulahopki-16793

Поголем волумен,10 години помлад изглед: Единствена фризура која и прилега на секоја жена (фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »