Домашен шампон на Бојана од кој косата експресно расте е хит на интернетот (рецепт) - Македонија Денес

Домашен шампон на Бојана од кој косата експресно расте е хит на интернетот (рецепт)

Опомена!!!

Ако во некој момент  на интернетот сте побарале домашен рецепт на шампон за нега на косата, нема шанси дека не сте налетал на сега веќе култниот „шампон на Бојана“.

Во прашање е шампон  која стана популарен на женскиот форум Ана.рс откако рецептот го оставила една Боја и од тогаш сите го користат.

Девојката рецептот го оставила пред неколку години, кога го слушнала од својата фризерка. Откако самата се уверила во неговата ефикасност  девојката им го препорача на другите жени на форумот.

Бројни кориснички кои го пробале овој домашен рецепт сведочат за неговата ефикасност, а најдобро од се е што лесно се подготвува и не е скап, а дава одлични резултати.

шампон

Потребно е:

750 мл шампон од коприва

АД капки

100 мл пантенол

50 мл рицинусово масло

30 мл капки од коприва

шампон

Подготовка:

Сите состојки можете да ги пронајдете во аптека по поволни цени. Во поголемо шише ставете ги сите состојки и добро промешајте. Пред секој употреба шампонот повторно протресете го и измијте ја косата. Потребно е редовно користење месец дена за да ги забележите првите резултати.

Тоа што можете да го очекувате е намалување на интензитетот на опаѓање на косата, забрзан раст и појавување на нови влакна околу челото и слепоочниците.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »