Додека не го најде вистинскиот не се смири!Овие мажи ги љубеше најубавата жена на светот!(фото) - Македонија Денес

Додека не го најде вистинскиот не се смири!Овие мажи ги љубеше најубавата жена на светот!(фото)

Опомена!!!

Џулија Робертс, која магазинот “People” годинава по петти пат ја прогласи за најубава жената на светот, минатиот месец наполни 50 години.

Актерката која со нејзините улоги не запира да не воодушевува од како во 1990 година се прослави во филмот „Згодна жена“, а за одличната улога во филмот „Ерин Брокович“ наградена е и со Оскар во категорија главна женска улога.

Нејзините филмски хитови како се „Невеста бегалка“, „Јади,моли, сакај“, „Венчавката на мојот најдобар пријател“ , „Јас во љубов верувам“ и денес со задоволство ги гледаме.

Покрај успехот на професионалниот план, среќата ја пронајде и во љубовта.

Џулија

Џулија

По пропаднатиот брак со Лајл Ловет, од 2002 година е мажена за Даниел Модеро, а заедно добиле три деца. Но пред да се смири, имала врски со некои од најпознатите холивудски имиња.

Џулија

Џулија

Џулија

Пред 1990 година била во врска со Лиам Нисан и Дилан Мекдормат, а тогаш следеше патот помеѓу ѕвездите.

Џулија

Џулија

Го запознала Кифер Сатерленд за кој била и свршена, но плановите за венчавка паднале во вода откако дознала дека ја измамил со стриптизета.

Џулија

Џулија

По него две години поминала во врска со Џејсон Патрик, иако во тоа време се зборуваше дека помеѓу неа и Ричард Гир се јавила хемија за време на снимањето на филмот „Згодна жена“.

Џулија

Џулија

Џулија

Кратко била во врска и со Даниел Деј Луис во 1995 година, по што наводно разменувала нежност и со Итан Хок.

Џулија

Кон средината на деведесеттите се појавила како гостин актер во серијалот „Пријатели“ каде имала афера со Метју Пери кој на јавноста и познат по улогата на Ченделер.

Џулија

Три години била во врска со колегата Бенџамин Брат.

Џулија

Џулија

Се зборуваше и дека во една прилика е сплеткала и со Били Ајдол откако го запознала во авион, а наводно имала кратка афера и со ѕвездата на „Закон  и ред“ Кристофер Мелони.

Џулија

Џулија

 

Како бонус видео погледнете како во само десет минути  Џулија Робертс ја одглуми целата своја кариера!

До сега не сте ги виделе!Овие познати холивудски личности кои имаат близнаци (фото)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »