Добредојдовте во џунгла: 10 работи со тропски принт!(галерија) - Македонија Денес

Добредојдовте во џунгла: 10 работи со тропски принт!(галерија)

Опомена!!!

Орхидеи, папрати и змии …

Ако добиете повик за авантура, тогаш оваа пролет во вашата гардероба треба да додадете работи со тропски принт.

На пример, модниот дизајнер Ели Сааб е инспириран од џунглата на Амазон и нуди широки свилени панталони со прекрасни “диви” модели.

Не плашете се од сјајни и силни бои кои се карактеристични за тропските места. Поиграјте си со принтови, бои, текстури и создадете интересни стајлинзи инспирирани од џунглата.

За смел стајлинг, Ви препорачуваме да носите панталони со отпечатоци од џунгла во комбинација со лесна кошула и кожни мула папучи.

10 парчиња облека со тропски мотиви од најновите колекции ве очекуваат во нашата фото галерија. Одберете го вашето омилено.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »