Добредојдовте на Хаваи: 10 модерни кошули во хавајски стил(галерија) - Македонија Денес

Добредојдовте на Хаваи: 10 модерни кошули во хавајски стил(галерија)

Опомена!!!

Хавајската кошула е омилено парче облека на Ана Винтур.

Негогаш се сметаа за необични парчиња облека, а сега тоа е едно од најатрактивните парчиња не само кај машката, туку и во женската гардероба. Со креативната рака на Стела Макартни и Алесандро Микеле ова лето колекциите беа полни со хавајски мотиви: отпечатоци во вид на тропски лисја, цвеќиња, папагали, морски бранови и диви животни.

Хавајските кошули со тропски мотиви ова лето ќе бидат особено корисни: тие можат да се комбинираат со популарните фустани, асиметрични здолништа, широки летни панталони.

Ние за вас одбравме 10 хавајски кошули, кои не само што можете да ги носите, туку треба да ги носите ова лето.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »