Дали ова ќе биде најголемиот хит за лето 2018?Шакира и Малума снимија нов сингл и звучи фантастично (видео) - Македонија Денес

Дали ова ќе биде најголемиот хит за лето 2018?Шакира и Малума снимија нов сингл и звучи фантастично (видео)

Опомена!!!

Големиот успех кој го постигнаа здружувајќи се во 2016 година поради песната “Chantaje”, Шакира и Малума посакуваат да се повтори и по објавувањето на синглот “Clandestino”.

Наспроти тоа што ќе мора да помине доста време додека новата песна ги досегне височините на хитот Chantaje на Јутјуб, односно две милијарди прегледи, Шакира и Малума се подготвени за уште едно освојување на светските топ – листи.
Во подготовка е и спот за новиот дует на познатите Колумбијци, но се уште не е познато кога ќе биде готов.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »