Чудотворен чај: Ги топи килограмите онака како што вие посакувате! - Македонија Денес

Чудотворен чај: Ги топи килограмите онака како што вие посакувате!

Опомена!!!

Многумина го пробаа овој чај од само три состојки и сите се воодушевени од неговиот ефект.

Состојки
• зелен чај
• цимет
• ловоров лист

Начин на подготовка
Сварете помалку од 1 литар вода, додадете стапче од цимет, три ловорови листа и рамна лажица зелен чај. Оставете нека отстои, а потоа процедете го.

Примена
Треба да пиете три чаши чај дневно. Првата чаша пијте ја наутро пред појадокот, втората по појадокот, а третата по вечерата.

Овој чај ќе го забрза вашиот метаболизам, согорува масти и ќе ви помогне да ослабнете. Првите видливи резултати очекувајте ги по седум дена.

Препорачливо е да ја поправите вашата исхрана и да се вклучите физичка активност, така што ефектите ќе бидат подобри.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »