Чист луксуз!Погледнете како изгледа најскапиот приватен авион на светот (видео) - Македонија Денес

Чист луксуз!Погледнете како изгледа најскапиот приватен авион на светот (видео)

Опомена!!!

Изработката на најлуксузниот приватен авион на светот “2-DEER“ чинела отприлика 230 милиони долари. Опремен е со најнова техника, голема спална соба и доволно простор да угости 40 луѓе.

Комерцијалниот Boing 787 Dreamliner може да превезе помеѓу 240 и 335, а намената на овој модел е малку поинаква.
При влегувањето во авионот прво поминувате низ лоби кој води до ходник од кафеаво дрво, а тогаш пристигнувате до главно лоби пол со удобни фотелји и лејзи – бегови во кој може да седат 16 патници.

Главниот лаунџ има две големи маси за оброци, кафиња, попладневни чаеви, а помеѓу посадата е и приватен готвач кој е задолжен за храната во текот на летот.По храната, вистинско време е да се релаксирате со некој добар филм и приватно кино.
Спалната соба има своја бања во која може да уживате во топла купка за време на летот.

Ако се прашувате која е цената за изнајмување на ова летало по еден лет: 20 000 долари.

Ова не е обична јахта, ова е и тропски остров (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »