Четворочлено семејство живее удобно во 22 квадрати: Мала, а комплетно функционална куќа! (видео) - Македонија Денес

Четворочлено семејство живее удобно во 22 квадрати: Мала, а комплетно функционална куќа! (видео)

Опомена!!!

Во денешно време, луѓето најчесто се стремат кон мегаломанија – што поголем простор за живеење, верувајќи дека само во големи апартмани и домови можат да живеат удобно.

Сепак, не сте ни свесни колку функционален може да биде простор од само 22 квадратни метри. Кога максимално ќе се искористи секое парче, ќе добиете удобен дом каде може да живеат дури четворица.

По ова правило се водеше и Карен, кога таа и нејзиниот сопруг почнаа да живеат во оваа мала куќа пред 9 години. Иако многумина сметаа дека со доаѓањето на децата ќе се преселат во поголем дом, тие дури и не размислувале за таа опција.

Тие едноставно над својот кревет вградиле уште две кревети на спрат, кои притоа изгледаат феноменално.

До спалната соба има бања со туш, која е со прилично солидна големина.

Пред сè, тие имаат и голем двор каде што одгледуваат зеленчук, а на тремот имаат изградено целосно функционална летна кујна.

Погледнете го видеото, ќе ве воодушеви:

Заборавете на освежувачите: Еве како вашиот дом секогаш да мириса убаво!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »