Блескава идеја за необични букети(фото) - Македонија Денес

Блескава идеја за необични букети(фото)

Опомена!!!

Го знаете она чувство кога имате роденден или само што сте дипломирале па родителите ве опсипуваат со букети кои после два дена со претешко срце морате да ги фрлите? Нам тоа чувство ни е добро познато.

Valgoma, литвански бренд позади кои стои генијалниот ум на младата Karoline Samalė, произведува букети какви што не сме виделе досега, но какви што сакаме да гледаме во иднина, затоа што нема да морате да ги фрлате во ѓубре.

Karoline произведува букети од кои нема да можете да се откажете, туку ќе можете да уживате. Ако се прашувате како, одговорот е многу едноставен.

Karoline произведува букети кои се направени од овошје, зеленчук и лековити билки. За изработка на еден букет потребни и се цели два часа и околку 2-3 килограми намирници. Освен што се здрави, овие букети и изгледаат феноменално. Погледнете :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11

 

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »