Без силикони! Со помош на две домашни состојки ќе имате поголеми усни!(рецепт) - Македонија Денес

Без силикони! Со помош на две домашни состојки ќе имате поголеми усни!(рецепт)

Опомена!!!

Денес е тренд да се има големи усни, така што многу жени се одлучуваат за хируршка процедура, зголемувајќи ги усните со вградување на силикон. Има и такви кои подоцна се каат поради ова, па ги вадат.

Време е да ги оставите силиконите и хијалуронска киселина во минатото, бидејќи своите усни можете да ги зголемите со природни средства.

Ви претставиме рецепт за зголемување на усните, а се што ви треба се следниве состојки, кои сигурно веќе ги имате дома:

– маслиново масло или вазелин,
– цимет.

Подготовка:
Подгответе ги вашите усни, така што ќе ги истриете со четка за заби, а потоа ќе ги исушите со марамче. Во мала чинија додајте лажица маслиново масло, половина лажица цимет и промешајте. Потоа земете стапче за уши и нанесете ја подготвената смаса на усните, во два до три слоја. Оставете да делува две минути, а потоа ставете уште малку цимет во посебна чаша и нанесете го на усните. По две минути отстранете ја смесата од усните.

За подетални упатства, видете подолу:

Збогувајте се со целулитот со едноставна масажа од три минути!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »