5 beauty трикови со вазелин за сува кожа!(видео) - Македонија Денес

5 beauty трикови со вазелин за сува кожа!(видео)

Опомена!!!

Сувата кожа официјално почна, што значи дека е време да купите различни хидратизирачки креми и млеко за тело кои можат да ја заштитат вашата кожа од сувост.

Сепак, ако не сакате да го потрошите целиот свој буџет на овие скапоцени препарати, ќе ви ја откриеме целата магија на вазелинот, производ кој ќе ви помогне да се заштитите од сувата кожа.

Придобивките и широката употреба на вазелинот во секојдневниот живот веќе ни се добро познати.

Поточно, тоа е многу ефективна алатка за нега на кожата, особено кога станува збор за сува кожа во зимските месеци. Освен за третирање на сува кожа на лицето и рацете, може да се користи и како крема за тело.

Вазелин користат голем број актерски ѕвезди како главен сојузник во убавината, бидејќи одржува младешки изглед на кожата и делува против појава на брчките, а по неговата употреба кожата останува свежа, нахранета и затегната.

Во видеото можете да погледнете 5 едноставни трикови кои ќе ви помогнат вашата кожа да изгледа сјајна и свежа повеќе од било кога.

Подгответе го! Овој рецепт со шеќер е одличен за бронхитис!

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »