30 црвени аксесоари за среќа(фото) - Македонија Денес

30 црвени аксесоари за среќа(фото)

Опомена!!!

Астролозите советуваат Новата Година да ја дочекате во црвена гардероба, или барем акцентот да биде ставен на оваа боја. Ние за вас ги одбравме најдобрите чевли, чанти и модни додатоци кои ќе ви помогнат не само да ја привлечете среќата во 2019 година, туку и погледите на новогодишната забава.

Црвени чевли  – лесен начин да додатете малку зачин на вашиот свечен изглед. Овој моден додаток изгледа еднакво прикладно и со строго одело, и лукзузен плишан фустан. Освен тоа дизајнерите за оваа сезона понудија црвени чевли за сечиј вкус – од класични кожни до модели кои имаат додатоци како кристали, светки или чевли со текстура.

Црвена чанта, не само што ќе ви биде од корист во новогодипната ноќ, туку во текот на целата година. Стилистите често препорачуваат модните додатоци да бидат со силни бои затоа што одлично одговараат со деловните комбинации.

Погледнете ги овие прекрасни 30 аксесоари во црвена боја!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 

Фустани со гол грб – овие модели ќе ве воодушеват(галерија)

 

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »