3 волшебни билки за среќа, љубов и успех: Еве кое цвеќе треба да го негувате во вашиот дом - Македонија Денес

3 волшебни билки за среќа, љубов и успех: Еве кое цвеќе треба да го негувате во вашиот дом

Опомена!!!

Привлечете љубов, пари и среќа со помош на 3 волшебни фенг шуи билки!

Бамбус

Среќниот бамбус е лесен за одржување, а фенг шуи мајсторите веруваат дека привлекува позитивна енергија. Бамбусот кој има завиена верзија на стеблото привлекува успех, а ако сакате среќна љубов и  стабилен брак тогаш два бамбуси ставите во една ваза.

љубов

За повеќе успех и пари во домот чувајте 3 или 9 бамбуси, а најдобра позиција е левиот дел од домот, колку што е можно најмногу оддалечен од влезната врата.

Орхидеја

Волшебниот цвет на орхидејата во фенг шуи се користи за пронаоѓање на нова љубов. Доколку сте осамени искористете ја магијата на орхидејата и чувајте една во спалната соба покрај креветот.

љубов

Златниот бршлен

Декоративна билка која совршено се вклопува во секој дом, златниот бршлен е совршен за одбивање на негативна енергија.

љубов

Празните полици или „мртвиот“ агол во домот се идеално катче за златниот бршлен кој го отфрла негативното, а привлекува светлина, истакнуваат фенг шуи мајсторите.

(Lovesensa)

Фенг шуи тајна: Енергија на белите љиљани за просперитет во домот

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »