20 "gingham" парчиња кои можете да ги купите сега(галерија) - Македонија Денес

20 “gingham” парчиња кои можете да ги купите сега(галерија)

Опомена!!!

Карираниот дезен се наоѓа насекаде околу нас во последните неколку сезони.

Карираниот шкотски дезен ги освои модните писти, а заедно со него, оваа пролет повторно е актуелен карираниот црно-бел во светот познат како „gingham“. Тој стана актуелен во 2015 година и првпат се појави на модните ревии на Oscar de la Rente, Michael Kors и Altuzarre.

Сепак, овој дезен датира од педесеттите и шеесеттите години кога Одри Хепберн и Брижит Бардо носеа фустани и кошули со овој шармантен дезен.

Доколку сакате да ги следите најновите трендови, или, едноставно, да ја канализирате вашата внатрешна хероина од шеесеттите, облеката со овој дезен е вистинскиот избор.

Оваа сезона понудата вклучува кошули, панталони, здолништа со карнери, блејзери, но исто така и неодоливи чанти и модни додатоци.

Во галеријата ве очекуаат неодоливи парчиња за сезоната пред нас!

Фризурата која на сите добро им стои, а се прави за пет минути (видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »