15 црно-бели костими за капење кои ќе ги обожавате ова лето(галерија) - Македонија Денес

15 црно-бели костими за капење кои ќе ги обожавате ова лето(галерија)

Опомена!!!

Шарени, асиметрични, туфнасти, карирани и многу модерни …

Една од најсигурните комбинации на бои со кои никогаш нема да погрешите – црна и бела!

Дизајнерите на светските модни куќи ја обожаваат оваа комбинација, а еден од првите е главниот дизајнер – Виргил Абло. За брендот Off-White, тој создаде костим за капење со отворен грб за спортска силуета. Супермоделот Наташа Поли, исто така, ја призна својата љубов кон црно-белата комбинација во колекцијата за Solid & Striped.

Ако одберете ретро црно-бел костим за капење со кариран или туфнаст дезен, веднаш ќе изгледате како хероина на фотографиите. Ние за вас одбравме 15 најрелевантни и најсовремени модели за оваа сезона.

Ако сеуште не планирате одмор, овие едноделни црно-бели костими за капење можете да ги носите како топ во комбинација со фармерки, со омиленото здолниште или бермуди.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »