15 примери од ѕвездите - како да носите црвено(галерија) - Македонија Денес

15 примери од ѕвездите – како да носите црвено(галерија)

Опомена!!!

Од Селена Гомез и Џиџи Хадид до Кејт Мидлтон и Ирина Шајк …

Главната боја на годината која официјално беше прогласена од Институтот Пантоне е ултра-виолетовата. За титулата на најпопуларна боја за 2019 година, се смета жолтата Gen Z Yellow, а според Пантоне, многу интересна нијанса за претстојната сезона е Cherry Tomato.

Ова е познато од Ирина Шајк, Кејт Аптон и Наоми Кемпбел. Како ѕвездите ја носат една од најблескавите и најопасните нијанси?

Црвена + Бела
Црвената е спектакуларна, а во комбинација со белата изгледа посебно. Значи, Ирина Шајк бира црвен дуксер со натпис во комбинација со здолниште во тон и комбинира сè со бели патики, а Алекса Чанг комбинира црвен фустан со бела маица.

Црвена + Црна
Вистинска класика и една од омилените комбинации на бои на Кејт Мидлтон. Ако се плашите од црвена боја од глава до пети, комбинацијата на црвена и црна боја е решение. Земете пример за Алесандра Амбросио, која комбинира црвен фустан со црни сандали, или Рејчел Макадамс, која носи црвен костум со класични црни чевли.

Комплетно црвено
Ова е избор на најхрабрите дами и вистинска класика на црвениот тепих. Меѓу ѕвездите кои не се плашат да ризикуваат се Ријана, Џиџи Хадид, Рис Видерспун, Хајди Клум и Наоми Кембел.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »