10 црвени парчиња облека кои ви се потребни ова лето(галерија) - Македонија Денес

10 црвени парчиња облека кои ви се потребни ова лето(галерија)

Опомена!!!

Сезона на виножитото…

Во лето носиме малку облека и таа треба да биде во светли бои. Ова правило е особено важно во најтоплиот временски период.

Се чини дека ова лето е неопходно да се додаде облека во сите бои на виножитото во гардероберот.

Во потрага по модерни инспирации, се насочивме кон познатите личности кои одбираат работи во заситени бои, привлекуваат внимание и создаваат забавно летно расположение со нивните стајлинзи. Следењето на нивниот пример нема да биде тешко, бидејќи можете да најдете одлична облека и модни додатоци во луксузните и high street продавниците.

Денес, нашата облека е обоена во црвена боја. Одберете работи во ваш вкус, носете ги со неутрални тонови за суптилен изглед или со други работи во силни бои. Со црвена облека, исто така можете да креирате монохроматски стил.

Како да ја интегрирате следната “виножито” боја во вашата гардероба, ние ќе ви кажеме утре, а најубавите црвени парчиња облека ве чекаат во нашата фото галерија.

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »