Новогодишни и Божиќни песни кои сите ги сакаме(видео) - Македонија Денес

Новогодишни и Божиќни песни кои сите ги сакаме(видео)

Опомена!!!

Ах, тие Новогодишни и Божиќни песни. Сите ги сакаме, а празничната сезона не е комплетна без листата од нашите омилени песни кои ги слушаме од утро до вечер.

За да ви го олесниме патот до наоѓање на оние најпознатите, ви ги пренесуваме песните кои дефинитивно треба да ги вклучите во вашата празнична листа.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Bing Crosby – White Christmas

Wham! – Last Christmas

Feliz Navidad- Jose Feliciano

Glee – Jingle Bell Rock

Frosty the Snowman

Rudolph The Red Nosed Reindeer

Little Drummer Boy

Santa Baby – Eartha Kitt

Elvis Presley Blue Christmas

Сексапилни Албанки со телото и скандалите доминираат на светската сцена, а една речиси гола танцувала во црква во Приштина (18+фото/видео)

Опомена!!!

Поврзани вести

Translate »