недела, 22 јануари 2017
мкденес / Спорт / Кошарка / Видео: Лудница во Белгија – Погледнете каква гужва направија Гробарите на паркетот!
Ви благодариме!
партизан

Видео: Лудница во Белгија – Погледнете каква гужва направија Гробарите на паркетот!

Навивачите на Партизан упаднаа во салата од трибините во белгискиот град Шарлероа за да ја прослават победата на црно-белите во Лигата на шампионите.

партизан1

Неколку стотици “гробари” го бодреа Партизан во 12.коло од групата Е, каде белградскиот тим го доби дуелот со кошот на Хачер на 0,3 секунди пред крајот.

Околу 50 навивачи на црно-белите на крајот на натпреварот се најдоа на паркетот заедно со тренерот Александар Џикиќ.

Направија неред и прославија заедно со песна.

Може да ве интересира

облак

Бомба на островот – Словенец од 100 милиони евра ги решава проблемите на Гвардиола!

Со превземањето на улогата менаџер на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола реши да направи некои радикални …

Translate »