недела, 22 јануари 2017
мкденес / Иновации / ИКТ / ICT / Револуционерен концепт: Овој лаптоп е сон на секој гејмер (видео)
Ви благодариме!
лаптоп

Револуционерен концепт: Овој лаптоп е сон на секој гејмер (видео)

Произведувачот на компјутери за гејемри „Разер“, на актуелниот саем на електронска опера во Лас Вегас претстави единствен концепт: Лаптоп со три екрани.
Таканаречениот Project Valerie е прв пренослив лаптоп од ваков тип. Во себе содржи три екрани со резолуција 4К и дијагонална од 17 инчи. Страничните монитори со лизгање се одвојуваат од централниот, а може да се користат за видео играње или соодветни апликации. Опремен е со NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU графичка картичка.
Од компанијата наведуваат дека овој компјутер е идеален за професионалните гејмери, кој врвниот модел би можеле да го понесат на секој од турнирите каде учествуваат.
Со оглед дека станува збор за концепт, се уште не е позната цената и датумот на излегувањето на пазар.

Може да ве интересира

Овој џебен молекуларен сензор може да ја скенира вашата храна

Consumer Physics излезе на маркетот со SCIO скенер, гаџет кој може да анализира хранлива вредност …

Translate »