недела, 22 јануари 2017
мкденес / Миленици / Направи сам! Топли креветчиња за вашите миленичиња(фото)
Ви благодариме!

Направи сам! Топли креветчиња за вашите миленичиња(фото)

Ако имате куче или маче, тогаш сигурно се трудите да им осигурате се што им е потребно за удобен живот. Иако имаат крзно, и ним може да им пречи ова студено време, посебно ако живеете во куќа.

Ние овој пат имаме идеја како од стар џемпер да направите креветче за своите миленичиња. Освен џемпер, потребни ви се волна, јастук и полнење за јастук.

Фотографиите подолу ќе ви покажат многу повеќе.

1

2 3

57

Може да ве интересира

куче

Трик со помош на кој вашето куче многу полесно ќе ги преживее петардите и огнометот (фото)

Бучавата од петардите и огнометот за кучињата може толку да биде застрашувачка што се во …

Translate »