недела, 22 јануари 2017
мкденес / Забава / Хороскоп

Хороскоп

Астрологија: Часот во кој сте родени открива многу за вас

астрологија

Според астрологијата како денот и месецот и времето на раѓање игра огромна улога во формирањето на личноста. Родени помеѓу: 00:00 – 02:00 Родените во оваа временска зона се многу радосни, изгледаат помлади отколку што навистина се и се одликуваат со својата голема активност. Односно – не можат да стојат на едно …

повеќе... »

Овие хороскопски знаци сакаат, но неможат да бидат верни!

Тие ве сакаат, но неверството им е во гените. Просто неможат да се воздржат Велат дека љубовта не бира и дека неможеме да одбереме во кого ќе се заљубиме. Оние кои веруваат во астрологијата, би требало малку повеќе да водат сметка за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиките, …

повеќе... »

Можете да им ја доверите било која тајна: Ова се двата најискрени знаци во хороскопот

хороскоп

Астролозите велат дека овие два знак најмногу ја зборуваат вистината. Стрелец Луѓето во овој знак се сметаат за многу добри луѓе. Исто така тие се и луѓе со големо срце. Стрелците се инаку најискрениот знак во хороскопот. Единствена маана во оваа смислам им е тоа што понекогаш умеат да ги …

повеќе... »

СЕКС ХОРОСКОП И ДИВА СТРАСТ: Девица сака врзување, Водолија сака оргии, Бикот хедонист…

Хороскоп

Хороскопот е како холограм кој го одредува правецот на развојот на личноста, па и неговата сексуалност. Во секој од нас лежи дива страст која сака да го пронајде патот преку лавиринтот на моралните норми и табуа и да го покажат нивното вистинско лице. Дознајте што се случува во светот на …

повеќе... »

Астрологијата порачува: Ова е единствената работа која секој хороскопски знак треба да ја направи во 2017 година

Според астрологијата секој од знаците во хороскопот треба да стори една работа во 2017 година, а еве и која: Овен – Останете смирени. Сочувајте го својот мир. Не бидете ирационални. Одлуките донесувајте ги мудро, а не избрзано за да не жалите подоцна. Бик – Ставете се себе си на прво …

повеќе... »

Тоа е посилно од нив: Стрелците имаат една особина која ќе ве изненади

хороскоп

Стрелците се неуморни во барање на нови и возбудливи искуства. Често спонтано носат одлуки и не размислуваат за последиците кои може да следат. Меѓутоа, една нивна особина сите ги изненадува. Стрелците се склони кон изневерување на партнерот, но некогаш и не само со една личност, туку со повеќе нив што …

повеќе... »

Ова се четирите најопасни жени меѓу хороскопските знаци кои не се плашат од ништо

хороскоп

Тие се опасни, диви, богати со знаење и зборови, подготвени за нов скок, не се плашат од ништо и затоа се непобедливи Дали и вие ги имате овие карактеристики? Ако сте еден од овие 4 хороскопски знаци, со сигурност: Овен Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што …

повеќе... »

Хороскоп: Дознајте што ве очекува во секој месец во 2017 година

хороскоп

Дознајте што ве очекува во секој месец во 2017 година. Луѓето може и треба да влијаат врз својата судбина. Нема смисла да зависите од минатото или иднината. Грешките на минатото не настанале преку ноќ и повеќе од било кога, донеле важни лекции.  Бидете одговорни за своето делување и заземете позитивен …

повеќе... »

Што ве очекува во 2017, година на Петелот: Тие кои ќе го споделат овој пост може да очекуваат барем 3 среќни години

хороскоп

2017-та е година на Петелот и таа ќе донесе многу позитивни промени. Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од најраните утрински часови со своето пеење го започнува денот. На исток, тој е директно поврзан со топлината на Сонцето, а Индијците го сметаат како извор на сончева енергија, додека пак Јапонците …

повеќе... »

Кафански хороскоп ќе ви открие како би си поминале со секој од знаците и какви се тие под дејство на некоја чашка повеќе

хороскоп

Кафански хороскоп ќе ви открие како би си поминале со секој од знаците и какви се тие под дејство на некоја чашка повеќе Овен Познати се по тоа што се пријателски расположени и сакаат да блеат по кафани. Под дејство на алкохол, тој ќе оди од еден до друг во друштвото, …

повеќе... »
Translate »