недела, 22 јануари 2017
мкденес / Забава / Бизарно

Бизарно

Ја фрлил девојката во контејнер! Еве како Русин се осветува на саканата за неверство(видео)

Еден дечко од Русија е снимен додека својата девојка ја фрлал во контејнер. Всушност, тој ја обвинил својата девојка за неверство, и сметал дека ова е најсоодветен метод за одмазда. На снимката се гледа како дечкото ја изнесува девојката од куќа и ја бутка преку улицата. Во контејнерот ја фрла …

повеќе... »

ПРОФЕСИИ ОД ПЕКОЛОТ: И ова некој мора да го работи (фото)

Ако Мислевте дека вашата работа е најлоша, можеби треба уште еднаш да размислите за тоа пред да ги погледнете следните фотографии. Мислите дека ви е лошо на работа, можеби е време да ги ставите работите во перспектива, а во тоа ќе ви помогне листата на професии кои ви ги преставуваме …

повеќе... »

Жените масовно лепат селотејп на вратот поради бизарен тренд (видео)

селотејп

Во светот на нега и убавина секојдневно се појавуваат нови трендови и изуми кои гарантираат подобар изглед, а најновиот тренд претендира да ги загрози сите останати. Станува збор за специјален  „Nexsey“ селотејп благодарение на кој  можете да направите привремен фејслифтинг. Се што треба да направите е да исечете парче селотејп …

повеќе... »

Само на Балканот: Се степал и скарал со паркинг апарат (видео)

банкомат

Бизарно однесување на човекот кој го удирал апаратот за паркинг, а веднаш потоа и се скарал со него е снимено во Мостар. Во видеото може да се слушне како непознат човек му вреска на апаратот за паркинг поставувајќи му прашање „Што е ова?“ и му зборува „Остани тука“. Идентитет, како …

повеќе... »

Нова шокантна теорија: Легендарниот Елвис е жив и се појавил во филмот „Сам дома“ (видео)

Елвис Присли

Со доаѓањето на католичкиот Божиќ, се појавија и нови теории на заговор во врска со култниот филм „Сам дома“, кој деновиве се прикажува на малите екрани ширум светот.  Иако сигурно сте го погледнале неколку пати, постојат бројни обожаватели на теории на заговор кои секогаш забележуваат нешто ново и интересно. Така …

повеќе... »

Русинка со гради го насликала Роналдо: Уметничкото дело го покажала на Инстаграм (видео)

Русинка

Златната топка која Роналдо неодамна ја освои не помина незабележано во Русија. Имено, тамошната сликарка Ирина Романовскаја го насликала Португалецот како го држи трофејот. Меѓутоа, нејзината техника се разликува од останатите. Поздравляю Роналду с золотым мячом и желаю ему в дальнейшем такой же интересной игры . Я думаю о такой …

повеќе... »

Како бебе секоја ноќ спиел со змија,а 11 години подоцна тие се најдобри пријатели (видео)

змија

Сембат е 11 годишно момче од Колумбија кој, како и многу други деца, има домашен миленик. Но, неговиот миленик е навистина посебен. Станува збор за 5,5 метри долг и 115 тежок питон! Кога Сембат имал само три месеци, родителите ја пронашле змијата под неговото креветче. Питонот исто така бил бебе …

повеќе... »

Средношколка подготвена за излегување! Пријателите на Фејсбук не можат да поверуваат што облекла!

средношколка

Средношколка со само една фотографија успеаа да  предизвика бура на социјалните мрежи. Имено, како што појаснила во својот пост на оваа социјална мрежа, таа во сабота  вечер пред излегување имала голема мака околу изборот на гардеробата. Поради тоа што не можела да се реши и да ја одбере модната комбинација за …

повеќе... »

Жена застанала пред камера и почнала да го снима својот стомак – видеото ќе го гледате со неверување

жена

Оваа жена има посебен талент и сака да му го покаже на целиот свет. Начин на кој го изведува својот стомачен танц е навистина единствен. Стотици илјади луѓе го гледаа видеото со неверување, а веруваме и дека и вие не сте виделе нешто слично.

повеќе... »

Дали знаевте дека постои натпреварување во шлаканици? По овие удари, никој не станува (видео)

шлаканици

Луѓето отсекогаш ги одмеруваат силите во најразлични дисциплини, а една од нив е и удирање. Притоа не мислиме на бокс или некои боречки вештини. Овие мажи се натпреваруваат во удирање шлаканици. Ова невообичаено натпреварување се одвива во Тексас и тоа под полно име “nk Masters Slap-Off Contest”. Има само неколку …

повеќе... »
Translate »