недела, 22 јануари 2017
мкденес / Забава

Забава

Астрологија: Часот во кој сте родени открива многу за вас

астрологија

Според астрологијата како денот и месецот и времето на раѓање игра огромна улога во формирањето на личноста. Родени помеѓу: 00:00 – 02:00 Родените во оваа временска зона се многу радосни, изгледаат помлади отколку што навистина се и се одликуваат со својата голема активност. Односно – не можат да стојат на едно …

повеќе... »

За што навистина служи фиоката под рерната? Ова е нејзината вистинската намена

рерна

За што и да ја користите веројатно не ги користите на начин на кои произведувачот ја наменил – како ниту поголем број луѓе. Ова била вистинската намена на фиоката под рерна. Веројатно и вие сте еден од голем број луѓе кои во фиоката под рерната држат мрсна хартија, фолија, капаци …

повеќе... »

Ниту монструозниот пат од 50 ленти не е доволен да го спречи застојот во Кина (видео)

ленти

За време на новогодишните празници во Кина, дури ни огромните сообраќајници со 50 ленти не се доволно широки да ги спречат гужвите и застојот во сообраќајот. Патот кој ги поврзува Беиџинг и Хонг Конг останува во застој со часови. Тоа што ќе го видите во видеото под текстот се вообичаени …

повеќе... »

Ѕирнете во автомобилот на Трамп: Има резерви на крв, кислород и отпорен е на бомби (видео)

Трамп

Новиот модел ја замени флотата од 12 автомобили кои ги користел сега веќе поранешниот претседателот Барак Обама од 2009 година. Автомобилот “Cadillac One”  познат и како „Ѕвер“ ќе го превезува новиот претседател на САД Доналд Трамп, а во јавноста се појави на денот на инаугурацијата, 20 јануари. Неговите карактеристики се, …

повеќе... »

Дали знаете што се случува кога ќе голтнете мастика? (видео)

мастика

Во кое и да време сте растеле, сигурно в предупредиле да внимавате додека џвакате мастика за да не ја голтнете, затоа што таа може да ви ги преплетка цревата, залепи желудникот и такви слични бизарни објаснувања. Порталот Bright Side направил кратко илустративно и информативно видео за тоа што навистина се …

повеќе... »

На забавена снимка се е позабавно: Ќе се воодушевите кога ќе видите како пука пуканка (видео)

пуканка

Познатиот Јутјуб канал “Warped Perception” редовно не воодушевува со забавени снимки од секојдневни појави и работи. Луѓето тоа, според бројот на прегледите на нивните клипови, очигледно сакаат да го гледаат. Погледнете како изгледа пукање на пуканка во 30.000 FPS (frames per second – мера на фреквентност на промена на сликата) …

повеќе... »

Предвидување за 2017 година: вашата иднина ќе ја дознаете од тоа што прво ќе го видите на оваа слика

иднина

Настапи новата година, а заедно со неа и почетоци и нови искуства. Пред нас има толку неочекувани промени за кои треба да бидеме подготвени. Затоа за вас подготвивме тест, а според резултатите, можете да ја дознаете вашата иднина. Доста е едноставно и нема да ви одземе повеќе од 2 минути. …

повеќе... »

Балкански пештерски човек: Жарко веќе 8 години живее во карпи и нема намера да го менува својот живот (видео)

човек

Во близина на Зеница, 60 – годишниот Жарко Хргиќ дочека седма зима во пештера кај Бабина река, која порано била магацински простор за блискиот каменолом. Некогаш имал нормален живот и семејство. Сега единственото друштво му се неговите кучиња за кои се грижи. Жарко некогаш работел во Железара, но потоа следните …

повеќе... »

Овие хороскопски знаци сакаат, но неможат да бидат верни!

Тие ве сакаат, но неверството им е во гените. Просто неможат да се воздржат Велат дека љубовта не бира и дека неможеме да одбереме во кого ќе се заљубиме. Оние кои веруваат во астрологијата, би требало малку повеќе да водат сметка за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиките, …

повеќе... »
Translate »