недела, 22 јануари 2017
мкденес / Спорт / Тенис

Тенис

Оваа плејбој зајачица му покажа и премногу на Ѓоковиќ (фото 18+)

викторија

Глобално и планетарно популарната плејбој зајачица Викторија Силвештад премногу опуштено се сончаше на плажа и имаше што да покаже. Оваа расна русокоса е позната како голем фан на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Секогаш кога игра на турнирот во Монте Карло првиот ред е резервиран за Викторија. Монако е нејзината сегашна …

повеќе... »

Видео: Шампионот Ѓоковиќ во АУТ – Истомин направи чудо на Австралија опен!

новак

Денис Истомин од Узбекистан моментално 117-от тенисер во светот направи чудо на АВстралија опен. Тој по повеќе од 5 часа направи пресврт и во 5 сета го победи шампионот Ѓоковиќ со 3-2 во сетови и ја направи најголемата сензација. Истомин славеше со 7-6, 4-6, 2-6, 7-6, 6-4 за својот најголем …

повеќе... »

Ќе биде комшија со Роналдо во Њујорк – Погледнете какви станови купи Ѓоковиќ за 5,4 милиони долари (фото)

ѓоковиќ1

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ купи два луксузни станови во зграда во Менхетен, Њујорк. Ѓоковиќ за двата апартмани со вкупна површина од околу 2.000 квадратни метри издвои 5,4 милиони долари. Зградата е ремек-дело на архитектурата и градежништвото и се состои од две кули. За изгледот на објектот заслужен за познатиот архитект …

повеќе... »

Ова се најубавите жени на фудбалерите од Премиер лигата – Нема да верувате кој е на врвот (фото)

ивановиќ

Г-ѓа Швајнштајгер го освои второто место на листата на најубави жени на играчи кои играат во најдобрите англиски клубови. Ана Ивановиќ Швајнштајгер повеќе не е на листата на ВТА, но сепак е рангирана високо на листата на најголемите убавици. Меѓу колешките беше ненадмината, а приматот може да го зеде и на вечната …

повеќе... »

Иван Љубичиќ го откри планот на Федерер кој ќе ги воодушеви неговите фанови!

иван-федерер

Некогаш беа големи ривали, а денес се пријатели, колеги и соработници. Еден од најдобрите хрватски тенисери на сите времиња, Иван Љубичиќ, е менаџер на еден од најголемите на сите времиња, Роџер Федерер. Многумина се прашуваат какви се мотивите на човекот кој во својата кариера, освои дури 17 гренд слем титули, …

повеќе... »

Падна на допинг тестот – Србите ја обожуваат, а таа е една од најубавите во белиот спорт

марија

Австралија опен оваа година ќе помине без една од најдобрите и најатрактивните женски спортиски во светот. Тоа е Марија Шарапова, која минатата година беше суспендирана на две години откако призна дека користела забранета супстанција, мелдониум. Таа изјави дека не знаела за оваа супстанција дека била забранета, а го користела поради проблеми со …

повеќе... »

Новак раскинува со јапонците и потпишува со светски позната марка – Ова е новиот спонзор на Ѓоковиќ

новак

Новак Ѓоковиќ ја прекинува успешната соработка со јапонската компанија за спортска облека Уникло. Соработката која траеше во последните години, ќе заврши оваа година и тоа за време на вториот гренд-слем во сезоната „Ролан Гарос“. Тогаш српскиот ас ќе ја објави соработката француската компанија „Лакост“. Оваа компанија за спортска облека му …

повеќе... »

Видео: Ѓоковиќ и Федерер направија феноменално шоу за најмладите во Мелбурн!

ѓоковиќ-федерер1

Традиционално, два дена пред почетокот на првиот гренд слем во сезоната, Австралија опен во Мелбурн се одвива детскиот тениски ден. Најдобрите светски тенисери кои учествуваат во овој егзибициски ден каде публиката се состои воглавно од деца. Оваа година, на теренот во Мелбурн парк беа Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Милош Раониќ, …

повеќе... »

Дали Ана Ивановиќ навистина се откажа од спортот? (фото)

ана ивановиќ

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ кон крајот на 2016 го најави своето повлекување од тенисот, кој за многумина беше изненадување. Но, иако официјално стави крај на брилијантната тениска кариера г-ѓа Швајнштајгер и во 2017 подеднакво води сметка за својата форма. Како и кога се подготвуваше за исцрпувачката сезона во белиот спорт, Ана и …

повеќе... »

Видео: Како изгледа преубавата вила на Рафаел Надал – Семеен мир на брегот на морето!

надал1

Познатите тенисери секоја година вреди работат, па не е ни чудо што имаат прекрасни куќи на егзотични места. Иако својата интимност ја држи далеку од јавноста, сепак некои детали не успеа да сокрие. Како на пример, што се поседува од недвижен имот, на кое место и колку тоа чини. Исклучок …

повеќе... »
Translate »