недела, 22 јануари 2017
мкденес / Спорт / Боречки вештини

Боречки вештини

Мирко Кро Коп ја покажа својата најдрага коленција (фото)

мирко5

Мирко Филиповиќ ужива во заслужениот одмор. Тој пред нова година го освои Ризин Гран-при, последниот голем турнир во неговата кариера и во кариерата на ММА борецот. На Фејсбук Кро Коп се пофали со своите омилени трофеи, вклучувајќи го појасот во Прајд во 2006 година, К-1 ГП појасот во 2012 година …

повеќе... »

Ќе биде спектакл на годината – Мекгрегор против Мејведер, но сите се прашуваме кога?

мејведер-мекгрегор1

Мечот меѓу Флојд Мејведер и Конор МекГрегор треба да биде спектакл на годината во боречките спортови. Едниот е УФЦ борец, а другиот е професионален боксер. Мечот повеќе не делува како невозможна мисија, а заработката наскоро може да ги спои во борба што публиката со нетрпение ја очекува. Мејведер се пензионираше …

повеќе... »

Видео: Интервју со Дејан Недев – Најуспешниот македонски каратист на сите времиња

дејан недев1

Најдобриот и најуспешниот македонски каратист на сите времиња, Дејан Недев, светски првак во фуку-го, светски првак во обединето карате и светски првак во кати. МД: Кога вие започнавте да вежбате карате, како се одлучивте за овој спорт? ДН: Започнав да вежбам многу млад од својата 5 година во салата на …

повеќе... »

Видео: УФЦ ги избра најдобрите нокаути во 2016 година

нокаути

ММА ги избра 10-те најдобри нокаути што сме ги виделе во Октагонот во текот на 2016 година. Од UFC изјавија дека минатата година се одржаа 493 дуели, од кои 153 завршија со нокаут. Ова е нивниот избор на топ 10 нокаути, меѓу кои се наоѓа и шампионот Стипе Миочиќ, кој …

повеќе... »

И официјално Мирко Кро Коп ја заврши кариерата! Еве што им напиша на фановите (фото)

шампион

Мирко Филиповиќ „Кро Кап“, и дефинитивно заминува во пензија. Тој на својот фејсбук профил објави дека поради здравствени проблеми и дефинитивно ја завршува неговата исклучително богата кариера. Мирко се врати од Јапонија со новиот појас на светски шампион, а порача дека РИЗИН ГП турнир беше неговиот последен голем турнир во …

повеќе... »

Видео: Мирко КроКоп докажа дека години не се важни, со нокаут до титулата во Ризин ГП!

ризин гп

Мирко Филиповиќ, попознат како Кро Коп на 42 години стана шампион на „Ризин гран-при“ во Јапонија. Хрватскиот MMA борец, за помалку од 2 минути го нокаутираше Иранецот Амир Алиакбари, во финалето на турнирот. На тој начин Мирко ја продолжи својата убедлива серија, откако во полуфиналето триумфираше за 50 секунди. Левото …

повеќе... »

Неуништливиот Мирко КроКоп избори полуфинале на Ризин ГП!

мирко2

Мирко Филиповиќ со победа се врати во рингот во омилената земја, Јапонија. Пред илјадници фанови со нокаут го победи минатогодишниот освојувач на турнирот Мухамед Кинг Мо. Полуфиналето се игра за два дена, а Мирко за противник ќе го има Баруто. Истиот ден е и финалето на Ризин ГП турнирот.

повеќе... »

УФЦ 207: Вердум му порача на Миочиќ – Ова мора да се случи!

вердум-миочиќ1

UFC 207 остана без еден од најочекуваните дуели оваа година. Мечот на Веласкез и Вердум е откажана од Атлетик комисијата во Невада која не му даде зелено светло на борецот од тимот АКА. Додека некои очекуваа натпреварот за првиот противник во тешка категорија да добие нов датум, Бразилецот има други планови. Вердум …

повеќе... »

Видео: Сигурно ќе се прашате што беше тоа по ѓаволите…Ова се најсмешните моменти во ММА!

најчудни

Како и во секој спорт така и во ММА се случуваат несекојдневни, откачени и смешни работи. Некои од нов се забавни, некои брутални, а некои и премногу смешни и комични за овој спорт. Со сигурност ви гарантираме добра забава со ова видео, а веруваме дека и ќе се запрашате „што …

повеќе... »

Видео: И официјално излезе најавата за големиот меч КроКоп-КингМо!

крокоп-мо

Уште само 7 дена не делат од големиот меч помеѓу Мирко Кро Коп и Кинг Мо. Излезе и официјалната видео промоција по повод овој меч. Истиот се очекува да биде еден од најгледаните оваа година во светот, а со сигурност на балканот. Кликнете на линкот… https://www.youtube.com/watch?v=9cJrhh9aFE4&t=8s

повеќе... »
Translate »