недела, 22 јануари 2017

Бокс

Видео: Несреќниот судија му налета на десницата, а потоа…

судија

Џејмс де Гејл навистина не сакаше да го погоди судијата Артур Мерканте, но тој се најде на патот на неговата десница. Ако боксерот не го задржа ќе паднеше на рингот како покосен. За среќа за кратко време Гонгот означи крај на рундата. Мечот помеѓу Де Гејл и Џек Баду беше за …

повеќе... »

Видео: Челичниот Мајк Тајсон нокаутираше познат актер!

мајк

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е повторно во центарот на вниманието. Челичниот Мајк го нокаутирал додворувачаот на неговата сопругa, а станува збор за актерот Весли Снајпс. Снајпс стана мега популарен по култниот филм Блејд. Тој направил мала авантура со сопругата на Тајсон, без да размисли со кого си има работа. Снајпс …

повеќе... »

Џошуа е самоуверен…Би можел да станам легенда преку ноќ!

џошуа-кличко1

Британскиот непоразен шампион во тешка категорија ИБФ Ентони Џошуа изјави дека “преку ноќ може да стане легенда”, ако тој го победи Владимир Кличко. 27 годишниот Ентони Џошуа ќе се бори со поранешниот крал во тешка категорија Владимир Кличко, на 29 април на Вембли во Лондон. Тоа ќе биде најголемиот тест …

повеќе... »

Официјално: Дебелкото Фјури се враќа во рингот!

фјури

Бритенецот Тајсон Фјури и официјално се враќа во рингот. Поранешниот светски шампион во тешка категорија, пред два месеца објави дека се повлекува од боксот поради психички проблеми. „Му се враќам на боксот и работам на симнување до својата категорија. Промоторот Френк Ворен ги организира работите за мене. Ќе биде епски, …

повеќе... »

Интервју со М-р Игор Златков – Претседател на боксерска федерација на Македонија

Златен Гонг е традиционален меѓународен боксерски турнир, кој е формиран и основан уште пред 46 години и си има свое стандардно место во календарот на АИБА (аматерската интеернационална боксерска асоцијација). Основач на долгогодишната боксерска традиционална манифестација е господинот Живко Дуковски. МД: Какви ефекти очекувате од возобновувањето на натпреварувањето Златен Гонг? ИЗ: …

повеќе... »
Translate »