недела, 22 јануари 2017
мкденес / Спорт

Спорт

Видео: Ова беше повеќе од фудбал – Чапе го одигра првиот натпревар по трагедијата!

чапе1

Фудбалски клуб Чапекоенсе против Палмеирас го одигра првиот натпревар по трагедијата на 27 ноември минатата година. Во авионската несреќа загина речиси целиот тим во близина на колумбискиот град Меделин. Чапе во меѓувреме успеа да застане на нозе, изгради нов тим и повторно започна. Натпреварот со Палмеирас кој заврши нерешено 2-2 …

повеќе... »

Оваа плејбој зајачица му покажа и премногу на Ѓоковиќ (фото 18+)

викторија

Глобално и планетарно популарната плејбој зајачица Викторија Силвештад премногу опуштено се сончаше на плажа и имаше што да покаже. Оваа расна русокоса е позната како голем фан на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Секогаш кога игра на турнирот во Монте Карло првиот ред е резервиран за Викторија. Монако е нејзината сегашна …

повеќе... »

Видео: Ваков почетен удар во фудбалот сеуште не сте виделе – Што ли сакаше да направи?

гвинеја

Освен спектакуларниот гол на натпреварот Гвинеја Бисао и Камерун, беше видена и необична ситуација. На друштвените мрежи хит е снимката од почетокот на натпреварот, која тешко може да се разбере. Она што го направи тимот на Гвинеја Бисао на никого не му е јасно. Еден играч накратко ја турна топката …

повеќе... »

Големо признание за капитенот Кире Лазаров од ИХФ на Мудијалот во Франција!

македонија

Кире Лазаров е прогласен од страна на ИХФ за МВП на групата фаза на 25-от ракометен мундијал во Франција. Кире е без конкуренција прв на листата со најмногу МВП поени (голови и асистенции), вкупно 67 поени од кои 44 гола и 23 асистенции. Тој е убедлив пред Белорусинот Пуховски со 55 …

повеќе... »

Се враќа на голема врата, Робињо и на 33 години ќе игра за…

робињо1

Поранешниот играч на Сантос, Реал Мадрид, Манчестер Сити и Милан, Робињо се враќа на голема врата во светскиот фудбал. Тој моментално игра за Атлетико Минеиро во бразилската Серија А и покажува одлични партии. Сите гледаа во него како нов Пеле, но немаше ништо од тоа, а во 2015 замина во …

повеќе... »

Видео: Како Герет Бејл го нокаутира својот тренер?

бејл

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, Герет Бејл се опоравува од повредата на глуждот. Тој треба да се врати на почетокот на месец април. На социјалните мрежи пак се појави видео снимка од тренингот на велшанецот. Тој боксуваше со еден од кондиционите тренер на Мадридскиот клуб. Сепак, овој спаринг тренинг не …

повеќе... »

Видео: Фернандо Алонсо ја остави вереницата поради оваа руска манекенка (фото)

алонсо

Формула 1 возачот на Мекларен, шпанецот Фернандо Алонсо ја раскина свршувачката со својата вереница Лара Алварез. Причината е руската манекенка која има 22 години Вики Одинцова. Новата девојка на Ф1 заводникот Фернандо Алонсо, толку го опседна Шпанецот, што тој поради неа ја прекина срвшувачката. Вики веќе се пресели во домот …

повеќе... »

Од кои повреди најчесто страдаат мажите, а од кои жените

мажи-жени

Ако сте се запрашале од кои повреди главно страдаат мажите, а од кои жените, истражувањето потврди, а праксата исто таака ги потврди следните ризици. Мажите ITBS Дали како личност сте цврсти или флексибилни, има малку или воопшто нема ефект врз мускулите, исто така можат да бидат крути или флексибилни. Сиромашната …

повеќе... »

Капитенот се врати во старото јато, од денеска е повторно дел од Ливерпул!

џерард

И официјално легендата на Енфилд и на клубот Ливерпул, Стивен Џерард се врати онаму каде што ги мина најубавите денови во фудбалот. Во Ливерпул сега неговата улога ќе биде поинаква и ќе работи како тренер во академијата. ,,Се вратив на местото каде што се започна. Полн со емоции и размислував …

повеќе... »

Оваа расна фитнес инструкторка пука од сексипил (фото)

вероника2

Фитнес инструкторката Вероника Блек некој нема да остави рамнодушен. Оваа убава бринета не излегува од теретана што може да се види по нејзината совршена линија. Расната убавица конзумира само овошје и зеленчук, а за нездрава храна во нејзиното мени нема место. Вероника промовира здрав начин на живот, а на социјалните …

повеќе... »
Translate »